Kam uložit své úspory? Určitě je několik možností. Můžete si je schovat do hrníčku, tak jak to dělávaly naše babičky. Pokud to na vaší tváři vyvolalo úsměv, tak věřte, že dodnes se mezi námi najdou lidé, kteří jsou opravdu nezodpovědní vůči svým životním úsporám.
· Ještě v současné době strkají své finance za knížky do knihovny, pod koberec a pod matraci.
· A pak jsou přesvědčeni, že na takovou chytrou skrýš by případný zloděj nikdy nepřišel.
Určitě bude lepším úkrytem spořící účet u některé banky. Výhodou je to, že budeme mít své peníze kdykoliv k dispozici. Uznávám, že ta matrace je rozhodně blíž, ale dnes jsou bankomaty na každém kroku, a tak není problém vyzvednout si peníze i v noci nebo ve svátek.
· Některé banky dokonce nepožadují za vedení účtu žádné poplatky, a naopak vám vaše úspory zúročí.
· Není to nijak převratné procento, ale uznejte sami, že hrníček s pokličkou vám nedá ani ta dvě procenta, která většinou banky poskytují.
Někdy mohou bankovní společnosti nabídnout i pásmové úročení. Znamená to, že čím více peněz na účet uložíte, tím větší procento vám banka poskytne. Připsání úroků si každá banka určuje sama. Někde připisují denně, někde měsíčně a jinde zase čtvrtletně.
INVESTICE DO NEMOVITOSTI SE MUSÍ VYPLATIT
Další možností, kam peníze uložit, je investice do nemovitostí. Tam už to ale chce trochu vyšší sumu. Odborníci radí, abyste nad touto investicí začali přemýšlet až v případě, že máte k dispozici alespoň milión korun. Tato investice je velice oblíbená, protože vynese rozhodně více než spoření.
o Jestliže se rozhodnete investovat v menším městě, doporučuje se pronájem bytových prostor.
o U větších měst se více vyplatí pronájem prostor komerčních.
Rozhodně je dobré zjistit, jak náročná bude nemovitost z hlediska údržby. Abyste vydělané peníze nevraceli obratem opět do domu.